Uudised

Rahatargemaks läbi rändnäituse 10. veebruar rauno


Alates 6. veebruarist 2023 saab Urvaste Koolis tutvust teha meie raha ajalooga. Eesti Pank on meile saatnud kolmeosalise näituse: „Eesti raha margast kroonini“, „Euroraha“ ja „Eesti Pank: 30 aastat rahareformist“. Näitus annab ülevaate Eesti Vabariigis alates 1918. aastast käibel olnud rahadest.

Kuuel suurel pannool eksponeeritud rohkete piltidega näitus köitis kohe koolipere tähelepanu. Hetkel Urvastes õppivad lapsed teavad ainult euroraha, kogu eelnev ajalugu on õpilastele uus. Ainus tuttavam raha on 1992 – 2010 käibel onud kümnekroonine pangatäht, mille pöördel on meie koolimaja taga kasvav Tamme-Lauri tamm. Nii rahatähe kui tammega on õpilased hästi kursis, käime seal igapäevaselt jalutamas.

Nädala jooksul on õpilased-õpetajad väljapanekuga tutvunud. Kuna näitus on väga mahukas, tutvustavad klassijuhatajad oma klassile iga päev mingit kindlat lõiku näitusest. Nähtut toetavad ka Eesti Panga muuseumi poolt lastele toodud rahapusled, infovoldikud ja töölehed.

Avastamisrõõmu jätkub kuni 3. märtsini, mil näitus jälle edasi rändab. Seni on kõik huvilised oodatud Urvaste Kooli näitust vaatama. Lepi  külaskäik enne kokku Urvaste Kooli huvijuhi Ellen Varoviga meiliaadressil ellen@urvastekool.edu.ee.

Alates 6. veebruarist 2023 saab Urvaste Koolis tutvust teha meie raha ajalooga. Eesti Pank on meile saatnud kolmeosalise näituse: „Eesti raha margast kroonini“, „Euroraha“ ja „Eesti Pank: 30 aastat rahareformist“. Näitus annab ülevaate Eesti Vabariigis alates 1918. aastast käibel olnud rahadest.

Kuuel suurel pannool eksponeeritud rohkete piltidega näitus köitis kohe koolipere tähelepanu. Hetkel Urvastes õppivad lapsed teavad ainult euroraha, kogu eelnev ajalugu on õpilastele uus. Ainus tuttavam raha on 1992 – 2010 käibel onud kümnekroonine pangatäht, mille pöördel on meie koolimaja taga kasvav Tamme-Lauri tamm. Nii rahatähe kui tammega on õpilased hästi kursis, käime seal igapäevaselt jalutamas.

Nädala jooksul on õpilased-õpetajad väljapanekuga tutvunud. Kuna näitus on väga mahukas, tutvustavad klassijuhatajad oma klassile iga päev mingit kindlat lõiku näitusest. Nähtut toetavad ka Eesti Panga muuseumi poolt lastele toodud rahapusled, infovoldikud ja töölehed.

Avastamisrõõmu jätkub kuni 3. märtsini, mil näitus jälle edasi rändab. Seni on kõik huvilised oodatud Urvaste Kooli näitust vaatama. Lepi  külaskäik enne kokku Urvaste Kooli huvijuhi Ellen Varoviga meiliaadressil ellen@urvastekool.edu.ee.