Sõnadest saab lause ja muinasjutte saab muuta 20. märts rauno

Sel õppeaastal tähistasime emakeelepäeva kahes osas:  põneva orienteerumismänguga ja muinasjututunniga.

Esimese osa teemadeks olid tähestikud ja tähed. Liikumisaastale kohaselt tulid õpilased klassiruumidest välja ja otsisid koolimajast üles viis „pesa“ ning lahendasid igas ühe jõukohase ülesande: ristsõna, täherägastik, küsimustele vastamine, pildi ja sõna kokku sobitamine jne.  Kaasa said nad 1-2 sarnase algustähega sõna, millest hiljem tuli kokku panna lause. Koos loeti laused üle ning selguski tõsiasi, kui oluline on sõnade õige järjestus.

Teise osa teemaks oli üldtuntud muinasjuttude muutumine kaasaegsemaks ja lõpplahenduselt leebemaks. Saima Tell, kooli raamatukogu „hea haldjas“, luges muinasjutte Punamütsikesest ja Hundist ning Kolmest Põrsakesest nii, et Hunt jäi ellu ja kedagi ära ka ei söödud – tark ja õpetlik lahendus. Õpetajad ilmestasid lugusid nukkudega kaasa mängides ja raamatutest pilte näidates. Õpilasedki tulid kaasa lööma. Mängulusti ja rõõmu jagus kõigile.