Maailm saigi puhtamaks… 21. september rauno

17. septembril suundusime kogu kooliperega maailmakoristuspäevale. Korjasime prügi Antsla-Kanepi maantee äärtest, teekonnalt Tamme-Lauri tammeni ning käisime läbi kogu kooli territooriumi . Suurt rõõmu tegi see, et kooli territooriumilt leidsime väga vähe prügi, suitsukonisid peaaegu üldse ja Tamme-Lauri tammeni oli lausa lust jalutada, sest prügi leidsime ehk näpuotsatäie. Kahjuks aga maanteekraavidest ja metsa alt kogusime kokku 150 liitrit prügi. Maailmakoristuspäeva eesmärgi sõnastasime järgmiselt: Looduses prügi märkamine, vastutustunde kasvatamine prügi koristamisega, teadliku kodaniku kujundamine, värskes õhus liikumise propageerimine.

Tagasiside koristuspäeval osalenud õpetajatelt ja õpilastelt:

Kutseõppe rühmad arvasid, et kui hoiame loodust, siis hoiab loodus ka meid.

Õpetaja Kaja klass: Parim kogemus koristuspäevast oli see, et meie lapsed oskavad oma ümbrust puhtana hoida. Prügi, mida kokku korjata, oli kooli territooriumil ülivähe.

Õpetaja Elina ja Siiri klassid: Meie korjasime prügi Tamme-Lauri tamme ja Pokumaa poole minnes. Teeääred olid puhtad ja prügi me väga ei leidnud. Reelika läks õpetaja Tiinaga Kanepi teed mööda  ja nende prügikotid olid üsna suured.

Õpetaja Lea klass: Kuigi jäime pisut vihma kätte, käisime endale valitud teekonna vapralt läbi. Kooli lähiümbruses oli “saak” üpris kesine. Siirdusime maanteekraavi ja metsaalust koristama. Sealt leidsime üht-teist põnevat – supikulbi, auto ilukilbi, purke, topse, pudeleid, klaasikilde.

Õpetaja Anu klass: Lähenevat tormi trotsides seadsime hooldusklassi lastega sammud staadionile. Pilk jalgade ette suunatud ja käed põnevates sinistes kinnastes asusime muru ja puudealuseid põhjalikumalt silmitsema. Veidi ikka leidsime prügi – paberitükikesi, klaasikillukesi ja seletamatu päritoluga tekstiilitükikesi.

Maailm saigi puhtamaks ja meie justkui paremateks inimesteks!

Tagasiside koristuspäeval osalenud õpetajatelt ja õpilastelt:

Kutseõppe rühmad arvasid, et kui hoiame loodust, siis hoiab loodus ka meid.

Maailm saigi puhtamaks ja meie justkui paremateks inimesteks!