„Aasta õpetaja“ konkursi nominendid Võrumaal on koolikohvik TÕRU ja õpetaja Tiina Kodu 01. oktoober rauno

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas 28.09.2023 Antsla Kultuurikeskuses maakonna säravamaid haridus- ja noorsootöötajaid. Meie Urvaste Kooli inimesed olid tunnustatute hulgas. PALJU ÕNNE ÕPETAJA TIINA! PALJU ÕNNE KOOLIKOHVIKULE „TÕRU“! Aitäh Võrumaa Arenduskeskus!

Õpetaja Tiina on suurte kogemustega innustunud õpetaja, kes suudab ka erivajadustega õpilastele selgeks teha matemaatika vajalikkuse elus. Ta teeb numbrimaailma õpilastele mänguliseks ja seob alati õpitava ümbritsevaga. Olles kogu oma karjääri vältel ka klassijuhatajana pidevalt oma õpilaste kõrval nii ekskursioonidel, matkadel, võistlustel ja teatrietendustel, on Tiina õpetanud noored aega arvestama, rahaga ümber käima ja oskama vajadusel mõõta-kaaluda. Tiina mõistab, et rahulikult saab õppida vaid turvalises keskkonnas. Tiina õpilased ei karda eksida ega abi küsida.

Urvaste Koolis õpivad ka Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse toimetuleku tasemel noored köögiabilised ja puhastusteenindaja abilised. Kokku on saanud kutseõppurid ja meie õpilased, kes õpivad toimetulekutasemel ja teevad koostööd. Kooli kohvikus TÕRUharjutatud ja omandatud oskused on seotud õppekavadega ja valmistavad ette õpilased reaalseks hakkama saamiseks tööturul. Õpilased, kes pole koolikohvikuga otseselt seotud, ootavad kohvikupäeva, jälgivad menüüd, mis kell on meie aeg kohvikusse minna, teavad juba mitu päeva enne kohvikut, mida osta ja kui palju see maksab. Kohvik loob õpimativatsiooni terves koolikogukonnas.

Koolikohvik TÕRU on kahe kooli koostöö, kus toimetulekutasemel õpilasi juhendavad võimestavad õpetajad, kes loovad õpilastele eduelamust ning ehedat rõõmu andes nii võimaluse igaühel õnnestuda.