Direktor ja õppejuht osalesid rahvusvahelisel online konverentsil 02. veebruar rauno

Eile, 1. veebruaril 2022 toimus rahvusvaheline veebikonverents „Sharing Good Practices: Special Education“ (erivajadustega õpilaste õpetamine), millest võtsid osa ka Urvaste Kooli direktor Jaanika Käst ja õppejuht Kaja Roots. Osavõtjaid oli ligi 40, ettekandega oma koolidest esinesid Läti, Eesti, Serbia, Rumeenia, Leedu ja Bulgaaria esindajad. Meie direktor Jaanika Käst tervitas konverentsist osavõtjaid, tutvustas lühidalt meie kooli ning näitas meie kooli videot, mis teenis palju tunnustavaid sõnu. Õppejuht Kaja Roots tutvustas Urvaste Kooli natuke täpsemalt, toetudes selleks ürituseks valminud ingliskeelsele esitlusele. Samuti tutvustasid ka teised kõnelejad oma koole, saime teada ka mõne uue ja mõne hästi töötava vana meetodi kohta, kuidas toetada meie koolide õpilasi õppetöös.

Peaesineja oli Kanada pedagoog Maureen Bennie, kes rajas oma Autismiteadlikkuse Keskuse. Ta esindab seisukohta, et autismispektri häirega inimest saab aidata kõige efektiivsemalt see, et tema lähikondsed teavad ja tunnevad põhjalikult seda häiret. Ta on saanud kõiki oma teoreetilisi teadmisi rakendada oma kahe autistist lapse kasvatamisel, tema teadmised on äärmiselt harivad ja kõik faktid näidetega elust illustreeritud. Oli äärmiselt huvitav kohtumine.