G. Otsa nimelise muusikakooli direktor tuli oma meeskonnaga Urvaste kooli muusikaõpetusest osa saama 25. november rauno

Meie õpetaja Cathlen Haugas töötab juba üle 10ne aasta Urvaste koolis muusikaõpetajana. Ta õpetab lihtsustatud tasemele ja toimetulekutasemele muusikaõpetust ja rütmikat ning viib läbi rütmikatunde hooldusõppe tasemele. Eestis ei õpetata muusikaõpetajaid erituge vajavatele lastele tundi andma ja tegelusi läbi viima. Kuidas üks õpetaja seda siis oskab ja teeb? Toetub oma põhiõpingutele ja loob ise, eelkõige saadab tema tegevust tahe ja soov erituge vajavate õpilastega töötada. Mõnikord aga ideid napib ja jaks raugeb. Ivo Lille kiitis meie õpetaja oskusi, mitmekesisust muusikaõppe elementides ja kõik imestasid lihtsustatud taseme õpilaste oskuste üle. Ivo Lillel on plaan hakata õpetama muusikaõpetust ka erivajadustega õppuritele. Kuidas seda siiski teha, mida teada ja tähele panna, seda käis ta koos meeskonnaga Urvaste Koolis vaatamas, kuulamas. Oluline on ühendada võrgustikud ja tuua kokku koos kogemusi vahetama erituge saavate lastega töötavad muusikaõpetajad.

Õpilased said osa Ivo Lille (saksofonil) ja Triin Kala (klaveril) musitseerimisest, kõlas rahvalik lastelaul „Pillilugu“.