Hariv koolivaheaeg õpetajatele 01. november rauno

Samal ajal kui õpilased koolivaheajal kodudes puhkasid, leidsid õpetajad aega ka ise õppida.

Õppejuht osales inspiratsioonipäeval andekate laste toetamiseks koolis. See toimus teisipäeval, 24. oktoobril Navi külamajas. Oma kogemusi andekate laste toetamisest ja noppeõppest jagasid Vääna Mõisakooli õpetaja Leena Lumi ja Tartu Ülikooli andekushariduse kursuste vastutav õppejõud, raamatu „Andekusest ja andekatest lastest“ autor Viire Sepp. Kohtumine oli väga hariv ja innustav.

Neljapäeval, 26. oktoobril toimus Tartus Eriolümpia Eesti  Ühenduse ja Inclusive Healthy Lifestyle Groups in Schools perefoorum, millest võtsid osa Jüri Kiidron, Marianne Paluteder ja Anu Sinimets.   Tervislikke eluviise käsitlevat vestlust juhendas toitumisspetsialist Maria Suits, liikumisvõimalustest koolides  andis ülevaate Getter Marie Lemberg, pikaajalise koolikogemusega õpetaja Anu Pärnpuu rääkis teadlikust koostööst õpilaste ja vanematega ning  Marina Padar sotsiaalpedagoogina arutles raskete väärkohtlemist puudutavate juhtumite üle. Oli emotsionaalne ja põnevaid vestlusi pakkuv koolituspäev.

Samal päeval osalesid mitmed õpetajad ka Võrus LÕIM metoodikaseminaril. Õpetajad said osaleda väga huvitavates töötubades ning ka üksteisega mõtteid jagada.