Iidne Viljandi ja sääsed Siniallikul 30. mai rauno

23. mai hommikul asus koolipere teekonnale Viljandimaale, plaaniga külastada 1,3 km pikkust RMK Sinialliku matkarada ja veeta mõned tunnid Viljandi linnas. Matkarada  sai alguse vanast raudteejaamast ja kulges mööda kaunist järvekallast. Kel mahti pilk tee pealt kõrvale heita, võis märgata põnevat alustaimestikku, mis sootuks erinev kodukandi omast.

Viljandi linn tervitas meid palavusega ja põneva ajaloost jutustava linnaruumiga. Lõunatasime õdusas Herr Arturi hoovikohvikus ja minevikus  orienteeruda aitas meil kohalik giid Jaan Männik ehk vend Jaan, kes keskaegseks mungaks kehastatuna meile Viljandi koduloos olulisi inimesi, ehitisi, sh vana veetorni, ning linna sümbolina tuntud Lossimägesid tutvustas. Saime teada, et sarnaselt Urvaste 700-aastase sümboli Tamme-Lauri tammega on ka sel linnal umbes sama vana osaliselt säilinud linnusemüür.

Eestimaa varasuvele omased sääsed ja sel päeval ka palavus ning kõrvetav päike muutsid mõnusaks väikese vahepeatuse koduteel Mustlas, kus tehti nn  poepeatus ning kõik said võimaluse end meelepäraste jahutavate maiustustega kosutada.