Viis nädalat vaimse tervise turgutamist 23. aprill rauno

Urvaste kool otsustas koos 340 Eestimaa kooliga osa saada vaimse tervise vitamiinikuurist.

Viis nädalat on toonud meie õpetajate ja õpilaste ellu lihtsaid nippe, kuidas oma heaolu parandada. Viis nädalat vaimse tervise turgutamist on selleks korraks selja taga! Nende nädalate jooksul võtsime vaatluse alla järgmised vaimse tervise vitamiinid ja nipid:

1.   uni ja puhkamine: „Maga vähemalt 8 tundi. Pikaajaline magamatus ärritab ja teeb tusaseks.“
2.   tasakaalustatud toitumine: “Söö ja suhtle. Koos sõpradega söömine tõstab tuju.”
3.   liikumine: “Juba 20 minutit looduses rahustab. Ja süda ei puperdagi enam!”
4.   meeldivate emotsioonide kogemine: “Naerata! Ka võõrale, see parandab ka sinu meeleolu.”
5.   heade suhete hoidmine: “15 minutit rahulikku suhtlust lähedastega parandab elukvaliteeti.”

Miks mitte korrata vaimse tervise vitamiinikuuri nippe tihemini, kui vaid kord aastas? Palju huvitavat vaimse tervise teemadel võivad kõik ka ise uurida internetist aadressilt www.peaasi.ee.

3.   liikumine: “Juba 20 minutit looduses rahustab. Ja süda ei puperdagi enam!”