Matemaatikaolümpiaad põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava lihtsustatud tasemel õppivatele õpilastele toimus tänavu viiendat korda 12. november rauno

Matemaatikaolümpiaad lihtsustatud tasemel õppivatele õpilastele Urvaste Koolis toimus 9.11.2023 viiendat korda. Olümpiaad on kasvanud, 2019. a osales 4 õpilast kahest koolist, sel aastal oli registreerunuid 22 õpilast 7 koolist. Osalema jõudis 17õpilast 6 koolist (Urvaste Koolist, Haanja Koolist, Võru Kreutzwaldi Koolist, Kiigemetsa Koolist, Haapsalu Viigi Koolist ja Võru Järve Koolist).

„Kooli direktorina sain inspiratsiooni, algatada olümpiaad ja võimaldada osalemine ka Võrumaa koolide LÕK õpilastele, sellest, et direktori postkasti aina tuleb kutseid erinevatele aineolümpiaadidele, millest ükski ei ole võimetekohane osalemiseks meie kooli õpilastele. Mõtet toetas ka asjaolu, et spordivõistlustele on intellektipuudega noored kõigekülgselt kaasatud,“ selgitas direktor Jaanika Käst. Täna on osalejaid väljaspool Võrumaadki. Osaletakse Jõgevamaalt, Läänemaalt, Tartumaalt, Valgamaalt, Lääne-Virumaalt.

LÕK olümpiaadi eesmärgiks on kerge intellektipuudega õpilastele arengukohase pingutust nõudva kogemuse võimaldamine. Samuti neile väljaspool harjumuspärast keskkonda kohanemise ning enesega toime tulemise õpetamine ning soorituse eest tunnustamine.

Olümpiaadi ülesanded koostab ja viib läbi õpetaja Tiina Kodu. Olümpiaadi kommunikatsiooni ja järjepidevust juhib direktor Jaanika Käst. Sel aastal kuulusid korraldusmeeskonda Võrumaa Arenduskeskusest Kerli Mikson ja Urvaste Koolist Maret Hannus, Marianne Paluteder, Siiri Jõgisuu, Kaja Roots, Jüri Kiidron, Ellen Varov.

* 2020 kevadel anti meile Tiina Kallavuse nimeline Piirinihutaja auhind. Piirinihutaja auhinda annab välja Tartu Herbert Masingu Kool. Algatasime ja korraldame Võrumaal matemaatika olümpiaadi põhikooli riikliku lihtsustatud õppekava lihtsustatud taseme järgi õppivatele õpilastele.

* 2022 suvel nimetati matemaatika olümpiaad põhikooli riikliku lihtsustatud õppekava lihtsustatud taseme järgi õppivatele õpilastele aasta haridusteoks Võrumaal.

* 2022 sügisel arvati matemaatika olümpiaad põhikooli riikliku lihtsustatud õppekava lihtsustatud taseme järgi õppivatele õpilastele vabariiklikul tunnustuskonkursil „Aasta õpetaja“ aasta haridustegu kategoorias kolme nominendi hulka.

2023. aastast kajastab sündmust Tartu Ülikooli Teaduskool: link

Arvamusi õpilastelt:

Mairold: „Osalen esimest aastat, mulle meeldis telefoninumbri ülesanne.“

Braian-Andreas: „Osalen teist aastat. Raske oli aga kõik ülesanded meeldisid.“

Sten-Egert: „Osalen esimest korda. Sõnade otsimine oli raske.“

Deliise: „Osalen teist aastat. Mulle oli ka raske sõnade kokku panemine.“

Marten: „Mulle meeldis kõige rohkem kellaaja kokku tõmbamise ülesanne:“

Andris: „Mina osalen neljandat aastat. Valga Jaanikese Koolis olen ka mitu korda käinud olümpiaadil. Algus oli raske. Nüüd olen juba harjunud. Nuputamise ülesanded olid ägedad. Lahutamine ja jagamine ka. Olümpiaadil saan näidata oma teadmisi ja oskusi.“

Arvamusi õpetajatelt:

Kersti Roosvald: „Aitäh, et saime tulla. Jäime rahule. Ülesanded olid ikka väga põnevad.“

Galina Koppel: „Juba sügisel kohe õpilased tulid küsima, kas sel aastal saame minna matemaatika olümpiaadile.“

Piret Meri: „Uskumatu, juba viies aasta korraldate olümpiaadi. Oskajad on tagasihoidlikud tulemisega, need, kes väga ei oska, tulevad heameelega. Väga huvitavad ülesanded, loogilist poolt oli hea näha.“

Silvi Mets: „ See on väärt algatus, õpilase enesehinnangule nii vajalik see olümpiaad, suur tänu Sulle Tiina.“

Maie Oppar: „ Esimest korda osaleme, eelmisel aastal mõtlesime osaleda. Lapse jaoks väga tähtis osalemine. Ärevust oli ikka ka.“

­­­­­­­­­­­­Samalaadne olümpiaad toimub Valgamaal, Valga Jaanikese Koolis 6.-9. klassides ja lisaõppes õppivatele matemaatikahuvilistele 20.03.2024.a.

2023. aastast kajastab sündmust Tartu Ülikooli Teaduskool: link

Arvamusi õpilastelt:

Mairold: „Osalen esimest aastat, mulle meeldis telefoninumbri ülesanne.“

Braian-Andreas: „Osalen teist aastat. Raske oli aga kõik ülesanded meeldisid.“

Sten-Egert: „Osalen esimest korda. Sõnade otsimine oli raske.“

Deliise: „Osalen teist aastat. Mulle oli ka raske sõnade kokku panemine.“

Marten: „Mulle meeldis kõige rohkem kellaaja kokku tõmbamise ülesanne:“

Arvamusi õpetajatelt: