Uudised

Meie kooli direktor osaleb omalaadses arenguprogrammis 04. november rauno


Meie kooli direktor osaleb koos 20 koolijuhiga omalaadses arenguprogrammis, mis kannab nimetust “Teekond alustavat õpetajat toetavaks koolijuhiks ja õpetajate järelkasvu väärtustava koolikultuuri kujundajaks”. Otsime üheskoos vastust põhiküsimusele, kuidas toetada alustavaid õpetajaid ja õpetajate järelkasvu kooli tasandil. Miks? Sellepärast, et EHISe andmete kohaselt alustab igal aastal enam kui 800 inimest õpetajatööd ja iga neljas neist katkestab selle enne teist õpetajatöö aastat. Teema on meie ühiskonna ja hariduse jaoks niivõrd oluline ja meil tuleb tegutseda lahenduste leidmiseks. Programmis osalevad koolijuhid töötavad kaasteelisi ja asjaosalisi kaasates oma kooli strateegia kallal ning ühiselt luuakse mudeleid õpetajate järelkasvu küsimuse lahendamiseks. Programm lõpeb veebruaris 2020, kui oleme valmis jagama lähemaid tulemusi ka laiemalt.

Rajaleidjateks sellel teekonnal on suurepärased Piret Jeedas, Triin Noorkõiv ja Mona Mägi Soomer. Programmi toimumist toetab Sihtasutus Innove vahendusel Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

Meie kooli direktor osaleb koos 20 koolijuhiga omalaadses arenguprogrammis, mis kannab nimetust “Teekond alustavat õpetajat toetavaks koolijuhiks ja õpetajate järelkasvu väärtustava koolikultuuri kujundajaks”. Otsime üheskoos vastust põhiküsimusele, kuidas toetada alustavaid õpetajaid ja õpetajate järelkasvu kooli tasandil. Miks? Sellepärast, et EHISe andmete kohaselt alustab igal aastal enam kui 800 inimest õpetajatööd ja iga neljas neist katkestab selle enne teist õpetajatöö aastat. Teema on meie ühiskonna ja hariduse jaoks niivõrd oluline ja meil tuleb tegutseda lahenduste leidmiseks. Programmis osalevad koolijuhid töötavad kaasteelisi ja asjaosalisi kaasates oma kooli strateegia kallal ning ühiselt luuakse mudeleid õpetajate järelkasvu küsimuse lahendamiseks. Programm lõpeb veebruaris 2020, kui oleme valmis jagama lähemaid tulemusi ka laiemalt.

Rajaleidjateks sellel teekonnal on suurepärased Piret Jeedas, Triin Noorkõiv ja Mona Mägi Soomer. Programmi toimumist toetab Sihtasutus Innove vahendusel Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.