Õpetlik ja lustakas matk Pokumaal 10. november rauno

2022. aasta kevadel toimus Urvastes III LÕK õpilasmalev, kus osalesid Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli lapsed. Töid tehti kahel päeval ka Pokumaal. Tänutäheks pakkus SA Pokumaa juht Tuuli Merimaa välja sügiseks tasuta matka. Matk toimus 8. novembri sombusel sügispäeval. Matkajuhiks oli Tuuli Merimaa ise, kes oskas tähelepanu juhtida ja humoorikalt rääkida kõigest, mis matkarajal ette tuli. Saime teada, et Pokumaal elab karu koos kahe pojaga, nägime karude käpajälgi puutüvel ja auke maapinnal, kus karu oli arvatavasti maamesilaste pesa rüüstanud ning sinna jätnud suured küünise jäljed. Puude ja põõsaste kohta saime teada palju huvitavat. Nägime lambaid ja küülikuid. Vaatetorniski sai käidud. Väga põnev oli õpilastele püstkojas lõkke peal toki otsas saiatainast küpsetada ja mõnusat taimeteed juua. Vaatamate sellele, et päris matka lõpus saatis imataat meile ühe hea “sahmaka” vihma, jäid õpilased matkaga väga rahule. Vahva oli malevasõpru näha. Aitäh, Pokumaa rahvale!