Õppereis Peipsi põhjarannikule 28. september rauno

Urvaste kooli 15 õpilast osales 24. septembril õppeprogrammis „Seente eluviis ja kasvukohad“. Õppereisi rahastas KIK. Loodusretk toimus Kauksi looduskeskuse matkarajal. Põhieesmärgiks oli õppida eristama  mürgiseid seeni söögiseentest, uurida seente ehitust ja õppida tundma seente kasvukohti. Üllatusime, kui giid palus leida seeni kaldaliivast. Saime teada, et seeni leidub kõikjal, kuid osa neist jääb oma väikeste mõõtmete tõttu märkamatuks. Seeneretkel viibimist soosis päikesepaisteline soe sügisilm.