Osalesime Eriolümpia Eesti Ühenduse liikumise 30. aastapäeval 09. detsember rauno

Eriolümpia Eesti Ühendus tähistas 3. detsembril liikumise 30. aastapäeva. Eesti võeti 1989. a maailmaorganisatsiooni Special Olympics Intenational liikmeks. Pidulik sündmus toimus kahes osas: 11-13 ühendav bowlinguturniir Akadeemia Bowlingus ja edasised tegevused Teletornis. Päev oli aktiivne ja pidulik. Teletornis tunnustati meie laste õpetajaid/treenereid Vadim Šemeljov´i ja Vladimir Golubev´i tänukirjaga. Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 5,4 miljonit sportlast 193 riigist. EO Eesti Ühendusse kuulub 44 liikmesasutust, 22 eraisikut. Eriolümpia tegevuses osaleb aastaringselt ligi 2000 sportlast. Eriolümpia on ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust.

­­­­­­­­­­­­Fotol: Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli esindajad sündmusel

­­­­­­­­­­­­Fotol: Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli esindajad sündmusel