Projekt "Kalapäev – õpime ja kokkame"  02. oktoober rauno

Projekti eesmärk oli pakkuda lastele kogemusõpet praktilise tegevuse kaudu, kus õpilased saavad otseselt tutvuda kalade maailmaga. Projekt oli eriti oluline meie kooli  laste jaoks, kellel puudub igapäevaelus kokkupuude kalapüügiga või mereelustikuga. Lapsed said kala käes hoida, omandasid ja kordasid üle teadmisi erinevatest kalaliikidest, nende eluviisidest ja elupaikadest, rikastades seeläbi oma loodusteaduslikku maailmapilti. Samuti said osalejad praktilisi oskusi, õppides kala puhastama ja toiduvalmistamiseks ette valmistama. Olulisel kohal oli toidu hügieen ja eetiline suhtumine toitu. Lisaks said õpilased teadmisi toitumisalastest eelistest, mõistes sügavamalt, miks kalatoidud on olulised tasakaalustatud toitumise seisukohalt. Tore on tõdeda, et kõik lapsed maitsesid oma küpsetatud „kalakrõpsu“, isegi väikese räime mari maitses praetult väga hästi. Mitmed lapsed lubasid kodus proovida ise kala praadimist.