Uudised

Tere, proua president! 21. september rauno


Tere, proua president! Just selliste sõnadega tervitas meie kooli õpilane Raiko Eesti Vavariigi presidenti Urvaste Kooli peauksel ja ulatas talle väikese sügisese lillekimbu. Lillekimbu valmistas koolis töötav õpetaja abi Veronika Kaseväli. Järgnes ühispilt presidendiga, see oli kahtlemata suurhetk meie kooliperele. Hetk hiljem suundus president oma saatjaskonnaga, kooli direktori Jaanika Käst´i ning õppejuhtide Kaja Roots´i ja Mai Talu´ga direktori kabinetti, president soovis teada, kuidas meil Urvaste Koolis läheb ja kuidas õppe- ja kasvatustööd korraldame. Vestlus oli soe ja ainulaadne. Kinkisime presidendile meie koolis valminud keraamika, õpilasi juhendab keraamikaringis õpetaja Elina Antsi. Peagi suundusime ümarlauda, kus Kagu-Eestis töönädalal viibinud president Kersti Kaljulaid rõhutas, et HEV-koolid on ühiskonnale väga väärtuslikud ning neil peab olema kindlustunne, et nad saavad toimida, sõltumata sellest, milline on nende halduskuuluvus. Samas pakkus ta välja, et omavalitsused võiks HEV-koolide küsimuses seljad kokku panna.

Seejärel esinesid meie õpilased presidendile ja külalistele, õpilaste ülesastumine oli emotsionaalne, siiras ja tuli hästi välja, aitäh õpilased ja õpetaja Cathlen Haugas.

Arutelupäev „Kuhu suundud, Kagu-Eesti HEV haridus!“ jätkus presidendi kokkuvõtva teemaarendusega, presidendi igal sõnal, mõttel ja pausilgi oli põhjapanev ja selge sisu. Jätkusid ettekanded ja paneelvestlused – kuulati, mõeldi kaasa, vangutati pead ja oldi valmis teemaga edasi minema. Kogu päeva modereeris meisterlikult teemat vallates Annely Võsaste (Tartu Hariduse Tugiteenuste  Keskuse juht). Ministeerium ja külalised tänasid Urvaste Kooli, häid sõnu jagati sel päeval üksteisele küllaga.

Arutelupäeva korraldas SA Võrumaa Arenduskeskus, kaasa aitasid Haridus-ja Teadusministeeriumi esindajad, Urvaste Kool ja Kagu-Eesti Rajaleidja  keskus. Sündmust fotografeeris Timo Arbeiter.

 

Jaanika Käst

Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli direktor

Tere, proua president! Just selliste sõnadega tervitas meie kooli õpilane Raiko Eesti Vavariigi presidenti Urvaste Kooli peauksel ja ulatas talle väikese sügisese lillekimbu. Lillekimbu valmistas koolis töötav õpetaja abi Veronika Kaseväli. Järgnes ühispilt presidendiga, see oli kahtlemata suurhetk meie kooliperele. Hetk hiljem suundus president oma saatjaskonnaga, kooli direktori Jaanika Käst´i ning õppejuhtide Kaja Roots´i ja Mai Talu´ga direktori kabinetti, president soovis teada, kuidas meil Urvaste Koolis läheb ja kuidas õppe- ja kasvatustööd korraldame. Vestlus oli soe ja ainulaadne. Kinkisime presidendile meie koolis valminud keraamika, õpilasi juhendab keraamikaringis õpetaja Elina Antsi. Peagi suundusime ümarlauda, kus Kagu-Eestis töönädalal viibinud president Kersti Kaljulaid rõhutas, et HEV-koolid on ühiskonnale väga väärtuslikud ning neil peab olema kindlustunne, et nad saavad toimida, sõltumata sellest, milline on nende halduskuuluvus.

Samas pakkus ta välja, et omavalitsused võiks HEV-koolide küsimuses seljad kokku panna.

Seejärel esinesid meie õpilased presidendile ja külalistele, õpilaste ülesastumine oli emotsionaalne, siiras ja tuli hästi välja, aitäh õpilased ja õpetaja Cathlen Haugas.

Arutelupäev „Kuhu suundud, Kagu-Eesti HEV haridus!“ jätkus presidendi kokkuvõtva teemaarendusega, presidendi igal sõnal, mõttel ja pausilgi oli põhjapanev ja selge sisu. Jätkusid ettekanded ja paneelvestlused – kuulati, mõeldi kaasa, vangutati pead ja oldi valmis teemaga edasi minema. Kogu päeva modereeris meisterlikult teemat vallates Annely Võsaste (Tartu Hariduse Tugiteenuste  Keskuse juht). Ministeerium ja külalised tänasid Urvaste Kooli, häid sõnu jagati sel päeval üksteisele küllaga.

Arutelupäeva korraldas SA Võrumaa Arenduskeskus, kaasa aitasid Haridus-ja Teadusministeeriumi esindajad, Urvaste Kool ja Kagu-Eesti Rajaleidja  keskus. Sündmust fotografeeris Timo Arbeiter.

 

Jaanika Käst

Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli direktor