Uudised

Urvaste kooli 1. õpilasmalev on toimunud 19. august rauno


Urvaste kooli 1. õpilasmalev toimus 10.-16.augustil 2020. Kuigi malevas osalejad olid kõik meie oma kooli õpilased, saime näha ja tunda neid justkui teisest küljest - töid tehti vastuvaidlematult ja rõõmuga. Omavaheline läbisaamine oli hea ja sõbralik. Pakkusime malevlastele väga erinevaid töid staadioni äärte kõplamisest kuni puukuuri värvimise ja kergema mööbli ning puude tassimise ja istutamiseni. Huvitav oli see, et mida raskem töö, seda rohkem see lastele meeldis - ju said nad ennast tunda rohkem täiskasvanuna.

Vaba aja sisustasime väljasõitude, matkade, joonistamise-maalimise, ravimtaimede korjamise,  kuivatamise ning nende kohta info otsimisega. Tegelesime lilleseadete, toiduvalmistamise ning keraamikaga. Muusikaõpetaja õpetas laulu ja pillimängu ning kasvatajatega viidi läbi maastikumäng ning külastati lähedalasuvat talu, kus sai uudistada autoremonditöökoda ja muidu talueluga tutvuda.

Väljasõitudel külastasime Maanteemuuseumi, Suure-Munamäe torni ja Nõiariigi Liikluslinna.

Maleva lõpetasime lõkkeõhtu ja grillipeoga, kust ei puudunud ka Pärnu õpilasmaleva esindajad ja Urvaste vallavanem.

Kokkuvõtteks oli üks väga-väga tore ettevõtmine. Aitäh idee algatajale, meie kooli direktorile Jaanika Kästile!

Tähelepanekud panid kirja Ellen ja Rainer

 

Tagasiside õpilastelt:

Kaith-Kõik oli tore ja vahva. Mulle meeldis kõige rohkem värvimistöö ja Rainer lubas mul seda kõige rohkem teha. Rainer ütles, et mul on see töö juba täitsa selge.

Ralf-Muidu oli päris hästi, ainult staadioni rohimistööd ei meeldinud. Ma tegin nad ikka ära, kui Rainer käskis. Kõige rohkem meeldisid kolimistööd ja staadioni pinkide laudade vahetamine.

Kevin-Meeldis küll. Nüüd ma ostan oma palga eest endale telefoni.

Raiko-Kõik meeldis, aga staadioni rohimine nii väga ei meeldinud. Kõige ägedam oli, kui Rainer relakaga töötas, nii, et sädemed lendasid, kui staadioni pinke parandasime. Meile ta relakat kätte ei andnud, sest see on ohtlik töö.

Agnes-Normaalne oli, järgmisel aastal tahaks ka tulla.

Irina-Mulle meeldisid kõik tööd. Vabal ajal meeldis joonistamine. Süüa meeldis ka õpetaja Elinaga teha. Väga ei meeldinud matkad, sest mul oli jalg natukene valus.

 

Kasvataja Leini:

Kui kasvataja Leini esmaspäeval Urvastesse õpilasmalevlaste juurde jõudis, oli kuuel malevlasel juba neli tundi tööd tehtud. Kõik „töömesilased“ rääkisid õhinaga tehtust ja olid rõõmsalt valmis päeva jätkama. Pärast puhkust ja oodet jätkus aeg kaunite kunstide vallas õpetaja Elleni juhendamisel – valmisid ilusad värvilised looduspildid. Seejärel tuli veel töötunde teha. Suundusime loodusesse ravimtaimi otsima ning leidsime põdrakanepit, raudrohtu, naistepuna ja punast ristikut (aasristik) – kõik meie loodusest tuntud ravimtaimed.

Teisipäev oli bändipäev (muidugi pärast tõsist töötegemist). Õpetaja Cathleni juhendamisel hakkasid bändina kõlama ukulele, kannel, kitarr, basskitarr ja löökpillid. Ei mingit kakofooniat! Oli elevus ja mängurõõm enda loodud muusikast. Enne õhtusi tegevusi võtsid malevlased veel oma tahtejõu kokku ja puhastasid staadionirada umbrohust.

Kolmapäevane töine hommikupoolik tasakaalustus pärastlõunal loodusmatkaga Urvaste kooli lähiümbruses õpetajate Tiina ja Elleni juhendamisel. Poolel matkal toimus matkaliste jagunemine – enamus läksid edasi pikemale matkale, teistega mängisime ukapeitust, rahul olid kõik.

Sportimisvõimalust kooli võimlas kasutati kolmapäeval pärast õhtusööki. Mängiti sulgpalli ja seinatennist, visati korvpalli vabaviskeid, sai rulaga sõidetud.

Õhtuti said lapsed aega sisustada ka oma meelistegevusega – olla arvutis.

Poole laagriaja järel olid kõikide malevlaste arvamused, et lahe on ja rahul, et tulid õpilasmalevasse.

 

Õpetaja Elina köögipäev ja keraamika valmistamine

Neljapäev, 13. augusti kuupäev annab aimu, et midagi peaks toimuma teistmoodi. Üllatusi ei olnud, kõik läks plaanipäraselt. Küpsetasime kotlette ja õuna-kohupiima kooki. Toit sai tänu tublidele lastele väga maitsev. Kevin ja Raiko üllatasid oma kokaoskustega. Pole vist tööd, millega need mehed hakkama ei saaks. Kõht täis, suundusime keraamika töötuppa. Esmapilgul tundus, et laudadel olevad padjad olid jäetud tagamõttega, aga siis hakati üksteisele toredaid ideid välja pakkuma ja nüüd võtan mütsi maha Ralfi ees. Vingus mis ta vingus, aga teglikult oli tulemus vägev-kellel meist on olemas savist fotoaparaat? Ralfil on selline olemas, nuppudega ja puha. Aitäh lastele toreda päeva eest!

 

Kasvatajad Reliia ja Enn kirjutasid nii:

13. augusti õhtul võtsime ette matka kasvataja Reliia kodutallu, kus õpilased said tutvuda talueluga ja autoremondi töökojaga. Talus oli küll loomi vähe-kass Matu ja kanad, aga need pakkusid palju rõõmu ja olid tähelepanu keskpunktis. Lapsed said istuda erinevate autode ja sõidukite peal ja hüpata ühekaupa turvaliselt batuudil.

14. augusti õhtul korraldasime maastikumängu, kus rada tuli läbida tõukeratastel ja rajal lahendada erinevaid ülesandeid. Rõõmu oli palju ja kõik olid aktiivses osalejad. Lõpuks said kõik kaela šokolaadimedalid.

Urvaste kooli 1. õpilasmalev toimus 10.-16.augustil 2020. Kuigi malevas osalejad olid kõik meie oma kooli õpilased, saime näha ja tunda neid justkui teisest küljest - töid tehti vastuvaidlematult ja rõõmuga. Omavaheline läbisaamine oli hea ja sõbralik. Pakkusime malevlastele väga erinevaid töid staadioni äärte kõplamisest kuni puukuuri värvimise ja kergema mööbli ning puude tassimise ja istutamiseni. Huvitav oli see, et mida raskem töö, seda rohkem see lastele meeldis - ju said nad ennast tunda rohkem täiskasvanuna.

Vaba aja sisustasime väljasõitude, matkade, joonistamise-maalimise, ravimtaimede korjamise,  kuivatamise ning nende kohta info otsimisega. Tegelesime lilleseadete, toiduvalmistamise ning keraamikaga. Muusikaõpetaja õpetas laulu ja pillimängu ning kasvatajatega viidi läbi maastikumäng ning külastati lähedalasuvat talu, kus sai uudistada autoremonditöökoda ja muidu talueluga tutvuda.

Väljasõitudel külastasime Maanteemuuseumi, Suure-Munamäe torni ja Nõiariigi Liikluslinna.

Maleva lõpetasime lõkkeõhtu ja grillipeoga, kust ei puudunud ka Pärnu õpilasmaleva esindajad ja Urvaste vallavanem.

Kokkuvõtteks oli üks väga-väga tore ettevõtmine. Aitäh idee algatajale, meie kooli direktorile Jaanika Kästile!

Tähelepanekud panid kirja Ellen ja Rainer

 

Tagasiside õpilastelt:

Kaith-Kõik oli tore ja vahva. Mulle meeldis kõige rohkem värvimistöö ja Rainer lubas mul seda kõige rohkem teha. Rainer ütles, et mul on see töö juba täitsa selge.

Ralf-Muidu oli päris hästi, ainult staadioni rohimistööd ei meeldinud. Ma tegin nad ikka ära, kui Rainer käskis. Kõige rohkem meeldisid kolimistööd ja staadioni pinkide laudade vahetamine.

Kevin-Meeldis küll. Nüüd ma ostan oma palga eest endale telefoni.

Raiko-Kõik meeldis, aga staadioni rohimine nii väga ei meeldinud. Kõige ägedam oli, kui Rainer relakaga töötas, nii, et sädemed lendasid, kui staadioni pinke parandasime. Meile ta relakat kätte ei andnud, sest see on ohtlik töö.

Agnes-Normaalne oli, järgmisel aastal tahaks ka tulla.

Irina-Mulle meeldisid kõik tööd. Vabal ajal meeldis joonistamine. Süüa meeldis ka õpetaja Elinaga teha. Väga ei meeldinud matkad, sest mul oli jalg natukene valus.

 

Kasvataja Leini:

Kui kasvataja Leini esmaspäeval Urvastesse õpilasmalevlaste juurde jõudis, oli kuuel malevlasel juba neli tundi tööd tehtud. Kõik „töömesilased“ rääkisid õhinaga tehtust ja olid rõõmsalt valmis päeva jätkama. Pärast puhkust ja oodet jätkus aeg kaunite kunstide vallas õpetaja Elleni juhendamisel – valmisid ilusad värvilised looduspildid. Seejärel tuli veel töötunde teha. Suundusime loodusesse ravimtaimi otsima ning leidsime põdrakanepit, raudrohtu, naistepuna ja punast ristikut (aasristik) – kõik meie loodusest tuntud ravimtaimed.

Teisipäev oli bändipäev (muidugi pärast tõsist töötegemist). Õpetaja Cathleni juhendamisel hakkasid bändina kõlama ukulele, kannel, kitarr, basskitarr ja löökpillid. Ei mingit kakofooniat! Oli elevus ja mängurõõm enda loodud muusikast. Enne õhtusi tegevusi võtsid malevlased veel oma tahtejõu kokku ja puhastasid staadionirada umbrohust.

Kolmapäevane töine hommikupoolik tasakaalustus pärastlõunal loodusmatkaga Urvaste kooli lähiümbruses õpetajate Tiina ja Elleni juhendamisel. Poolel matkal toimus matkaliste jagunemine – enamus läksid edasi pikemale matkale, teistega mängisime ukapeitust, rahul olid kõik.

Sportimisvõimalust kooli võimlas kasutati kolmapäeval pärast õhtusööki. Mängiti sulgpalli ja seinatennist, visati korvpalli vabaviskeid, sai rulaga sõidetud.

Õhtuti said lapsed aega sisustada ka oma meelistegevusega – olla arvutis.

Poole laagriaja järel olid kõikide malevlaste arvamused, et lahe on ja rahul, et tulid õpilasmalevasse.

 

Õpetaja Elina köögipäev ja keraamika valmistamine

Neljapäev, 13. augusti kuupäev annab aimu, et midagi peaks toimuma teistmoodi. Üllatusi ei olnud, kõik läks plaanipäraselt. Küpsetasime kotlette ja õuna-kohupiima kooki. Toit sai tänu tublidele lastele väga maitsev. Kevin ja Raiko üllatasid oma kokaoskustega. Pole vist tööd, millega need mehed hakkama ei saaks. Kõht täis, suundusime keraamika töötuppa. Esmapilgul tundus, et laudadel olevad padjad olid jäetud tagamõttega, aga siis hakati üksteisele toredaid ideid välja pakkuma ja nüüd võtan mütsi maha Ralfi ees. Vingus mis ta vingus, aga teglikult oli tulemus vägev-kellel meist on olemas savist fotoaparaat? Ralfil on selline olemas, nuppudega ja puha. Aitäh lastele toreda päeva eest!

 

Kasvatajad Reliia ja Enn kirjutasid nii:

13. augusti õhtul võtsime ette matka kasvataja Reliia kodutallu, kus õpilased said tutvuda talueluga ja autoremondi töökojaga. Talus oli küll loomi vähe-kass Matu ja kanad, aga need pakkusid palju rõõmu ja olid tähelepanu keskpunktis. Lapsed said istuda erinevate autode ja sõidukite peal ja hüpata ühekaupa turvaliselt batuudil.

14. augusti õhtul korraldasime maastikumängu, kus rada tuli läbida tõukeratastel ja rajal lahendada erinevaid ülesandeid. Rõõmu oli palju ja kõik olid aktiivses osalejad. Lõpuks said kõik kaela šokolaadimedalid.