Urvaste Kooli aasta õpetaja 2020 on Cathlen Haugas 07. mai rauno

„Kui olen üksi, olen ainult noot, kui oleme koos, oleme ilus muusika", ütleb Urvaste Kooli aasta õpetaja 2020 Cathlen Haugas.

Õpilaste lemmikõpetaja, osav kõiki pille mängima, laulab hästi. Kuulab alati õpilase mured ära, aitab, kui saab, on peenetundeline, suudab vältida seda, et õpilased ennast teistega võrdleks või alahindaks. Läheneb õpilasele individuaalselt, andes lapsele tunde, et see, mida tema teeb, ongi unikaalne. Koostöötamist õpitakse igas tunnis: kui olen üksi, olen ainult noot, kui oleme koos, oleme ilus muusika. Õpetab kompleksselt: enne laulma hakkamist loetakse-kirjutatakse laulu sõnu, arutatakse lauluvaliku, laulu sisu ja mõtte üle, joonistatakse. Enne uue pilliga mängima hakkamist tutvutakse vastava pilli ajalooga jne. Pühendunud ka hooldusklassi õpilastele, õpetades neile tantsu ja liikumist. Ratastoolitantsudes lööb alati kaasa, on pannud tantsima ja pilli mängima koos õpilastega õpetajad.

Foto 1: 20.09.2019 õpilased esinevad EV Presidendile proua Kersti Kaljulaidile, õpilaste juhendaja Cathlen Haugas.

Foto 2: õpetaja Cathlen Šiaulai Ringua kooli muusikaklassis.

Foto 2: õpetaja Cathlen Šiaulai Ringua kooli muusikaklassis.