Kooliaasta avaaktus on toimunud – me ootasime üksteist 18. september rauno

ON tõeliselt vahva, et meie kooli 1. klassi tuli Kristofer Marken. Kõlas esimene koolikell ja poiss sai oma aabitsa. Ta uuris seda juba aktuse ajal hoolega. Õpetaja Cathlen esitas kauneid, ilusa sisuga laule. Õpetajad olid pähe õppinud luuletuse ja esitasid seda väga ilmekalt. Õpilasmalevlased sai lõpuks kätte oma malevasärgid. Tervitasime uut kooliõde, tere tulemast Jane Tammsaar! Antsla vallavanem Avo Kirsbaum ja volikogu esimees Merike Prätz tervitasid meid soojalt ja soovisid, et õppetöö kõrval oleks ka nalja ja lusti. EWERSi õpetajad Vally Koorits ja Reet Lohuväli esitasid Juku anekdoote, terve saal rõkkas naerust.

Lõik direktori kõnest:

Aga eelkõige kirjutab tunnustatud religiooni ja suhtlemispsühholoog tarkusest. Me tuleme taas tarkuse juurde tagasi. Lehtsaar ütleb: „Tarkus on tähenduse mõistmine.
Olulised pole sammud, mida astume, vaid see kuhu need sammud meid viivad. Tähtsad pole sõnad mida ütleme, vaid see, mida me sõnad teevad.
Ja kui me ikka veel ei tea, mida määramatuses teha, siis on meil igal ajahetkel võimalik otsustada jätta kuri tegemata“.

Kerge süda, kerge meel
on lastel esimesel kooliteel.
Niiväga täna soovin ma,
et kogu tee võiks hästi kulgeda.
(Lilia Järv, „Sügis“)

Elagu koolisügis, elagu Urvaste Kool!

Lõik direktori kõnest:

Kerge süda, kerge meel
on lastel esimesel kooliteel.
Niiväga täna soovin ma,
et kogu tee võiks hästi kulgeda.
(Lilia Järv, „Sügis“)

Elagu koolisügis, elagu Urvaste Kool!